Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Novinky

7. 10. 2018

Asi již víte, že jsem do druhého kola senátních voleb nepostoupil. Nakonec z toho je třetí místo a získaný mandát v Dolních Chabrech.

Přátelé, chci Vám tímto všem poděkovat za projevenou důvěru a za všech 5893 hlasů, které jste mi dali. Kampaň byla náročná, a tak bych rád poděkoval všem, kteří mi během tohoto období pomáhali a stáli při mně. Vážím si toho a moc to pro mne znamená.

Přeji Vám i Vaším blízkým do budoucna všechno dobré a příští pátek a sobotu určitě znovu vyrazte k volebním urnám.

Váš Milan Golas

5. 10. 2018

Přijďte dnes nebo v sobotu k volbám. Půjde o hodně a budu Vám moc vděčný, pokud mne podpoříte. Kandiduji s číslem 10 v senátních volbách za ODS. Věřím, že právě díky početnému senátnímu klubu, kterým ODS disponuje, budu mít mezi ostatními protikandidáty největší šanci věci reálně prosazovat. Chci žít v zemi, kde nás stát nešikanuje a nesnaží se regulovat všechny aspekty našich životů. Chci být obhájcem normálního života. Prosím, šiřte tuto zprávu mezi svými blízkými a přateli.

4. 10. 2018

Už žádné další regulace a buzerace. Musí přestat zbytečné ukládání povinností. Budeme bránit normální život. Zabráníme proto přijetí dalších nesmyslných právních předpisů.

30. 9. 2018

V parlamentní demokracii je podstatné najít společnou řeč a problémy konstruktivně řešit. Dialogu jsem se nikdy nevyhýbal, proto mi nedělá problém debatovat s protikandidáty nebo se s nimi během kontaktní kampaně vyfotit.

29. 9. 2018

Další z příjemných chvil strávených s občany během kontaktní kampaně v Čakovicích. Výborná atmosféra a program! Těší mě, jaký mají místní lidé vztah k místu, kde žijí, ale zajímají se také živě i o celopražskou politiku. Čakovice, Míškovice a Třeboradice mají navíc příští týden 5. a 6. října možnost rozumné volby, neboť na starostu kandiduje kolega Ing. Jiří Vintiška.

27. 9. 2018

Přečtěte si více, co si myslím o právech a svobodách střelecké komunity a snahách o jejich omezování.

23. 9. 2018

PROHLÁŠENÍ O VZÁJEMNÉ PODPOŘE

V současné době jsou mezi senátory pouze čtyři právníci. V nadcházejících volbách kandiduje ve 27 volebních obvodech celkem 236 kandidátů různých povolání, ze kterých má pouze 14 uchazečů právnické vzdělání.

Hlavním posláním Senátu je práce se zákony - tedy činnost zákonodárná. Dále Senát dává souhlas k ratifikaci mezinárodních smluv a vyjadřuje se rovněž k legislativním dokumentům Evropské unie. Senát nemůže být přehlasován, pokud jde o změny Ústavy. Domníváme se, že větší zastoupení právníků by prospělo kvalitě zákonů i legislativního procesu. Není vůbec snadné orientovat našem právním řádu a pro mnohé poslance i senátory je pochopení Ústavy, právního systému a jeho souvislostí nejednoduché.

Jsme oba právníci s dlouholetou právní praxí, a proto bychom rádi své znalosti a zkušenosti uplatnili i v Senátu. Je to jeden z důvodů naší kandidatury a který máme společný.

JUDr. Milan Golas uvádí: ,,Velmi mne zaujal návrh profesora Aleše Gerlocha na ústavní zakotvení českého národa, který plně podporuji. Svět se mění a není to vždy k lepšímu. Stále více se prosazují nové elity, které nám říkají, co je dobré a co špatné. Pojmy se nově interpretují a tím zároveň vyprazdňují. Vztah k vlastní kultuře je vydáván za xenofobii. Oprávněné obavy z přílivu lidí s cizími zvyky a bez respektu k našim základním hodnotám je vydáván za rasismus. Národní hrdost je čím dál častěji zaměňována s nacionalismem."

Domníváme se proto, že hájit národní zájem je správné a legitimní. Jsme pro spolupráci národních států v evropském i světovém měřítku, stavíme se však kriticky ke snaze centralizovat Evropu a prosazovat "postmoderní" hodnotový relativismus.

V případě, že budeme zvoleni, budeme společně usilovat rovněž o to, aby v Ústavě bylo výslovně uvedeno, že v České republice je český jazyk státním jazykem.

Ačkoliv kandidujeme každý v jiném senátním obvodu, víme, co lidi pálí a v čem naše obvody potřebují pomoci. Po našem jednání jsme proto definovali okruh témat, které bychom společně prosazovali. Velkou prioritou je zlepšení dopravy v Praze. Budeme aktivně jednat na všech úrovních a hájit skutečné zájmy občanů a zájmy našich volebních obvodů. V tomto směru by příslušnost k určité straně a nezávislost na politických stranách neměla být překážkou.

21. 9. 2018

Do soukromí a svobody se lidem montovat nemáme. Takže pokud si někdo chce otevřít kuřáckou hospodu, tak ať si ji otevře. O tom máme s Jaroslavem Kuberou jasno, a proto si velmi vážím jeho podpory.

19. 9. 2018

Další zcela zbytečná a nepotřebná úprava zákona do již tak přebujelého právního řádu!
Pokračuje snaha současné vládní garnitury, pod líbivým pláštíkem dobra, nadále utahovat šrouby a omezovat naše svobody. Vláda neřeší skutečné problémy. Místo toho vymýšlí na popud státních zástupců nepotřebné, ale i nebezpečné zákony. Tato změna trestního zákoníku totiž nebezpečně zasahuje do práva na spravedlivý proces, neboť omezuje právo na obhajobu a ve svém důsledku porušuje princip právního státu. 
Tyto nesmysly je třeba rázně odmítnout a zastavit. I to je důvod, proč kandiduji do Senátu.

Poslanci kývli na zavedení nového trestného činu maření spravedlnosti

17. 9. 2018

1. září 1939 začíná druhá světová válka napadením Polska nacistickým Německem. Tomu v srpnu předcházelo podepsání paktu Molotov-Ribbentrop, kdy se Hitler se Stalinem tajně domluvili na rozdělení Polska. To přišlo krátce nato. 17. září, kdy Poláci naplno financovali válku s Hitlerovou armádou, je Sověti bez vyhlášení války z východu napadli. Polští důstojníci, sedláci a inteligence skončila o půl roku později rukou příslušníků NKVD v masových hrobech u Katyně, Kalininu a Charkova. Sovětský svaz si i po skončení války část polského území ponechal. I tyto historické skutečnosti si musíme připomínat.

13. 9. 2018

Svoboda patří mezi nejcennější hodnoty pro každého člověka s konzervativním viděním světa. Považuji se za „starou konzervu“ a konzervatismus nepovažuji za ideologii, ale životní postoj. Friedrich von Hayek řekl, že svoboda nemůže přetrvat, pokud ji každá nová generace znovu nenastolí a pokud nezdůrazní její hodnotu. Dnes, více než kdy jindy bychom měli mít tato slova na paměti, neboť ani téměř za třicet let po pádu komunismu není svoboda zaručena. Ba naopak.

O svobodě a dalším jsem mluvil pro Národní asociaci obrany občanských svobod a práv. Více v článku...

12. 9. 2018

Spolu s Osmičkovými lídry Vladimíra Ludková​, Ondřej Gros​ a Martin Cibulka​ jsme konzervativci a protagonisté normálního života. Zakládáme si na rodinném životě, a především společně hájíme zájmy našich občanů a zájmy Prahy 8. Cením si jejich podpory a věřím, že volit jako Václav Klaus ml. bude co nejvíce spoluobčanů 

10. 9. 2018

Svoboda patří mezi nejcennější hodnoty pro každého člověka s konzervativním viděním světa, a tedy kamerové systémy a šmírování do škol samozřejmě nepatří. Naštěstí je to i zcela neproveditelný návrh díky GDPR a dalším právním úpravám. Ale když nám lidé z hnutí ANO chtějí šmírovat i děti, co kdybychom jim nainstalovali kamery na ministerstva a úřady, které vedou, abychom viděli, jak moc makají? Určitě bychom se dozvěděli, proč se nestaví klíčové stavby jako je městský okruh nebo metro D, nestaví se dálnice a možná bychom se i dozvěděli, proč si mladá rodina nemá šanci pořídit byt nejenom v Praze.

Šmírování, nebo zvýšení bezpečnosti? ANO slibuje kamery na chodby pražských škol

6. 9. 2018

Tohle nové informování médií mi připomíná situaci, kdy se na fotbale projeví několik výtržníků a poté se začne říkat o všech fanoušcích, že to jsou chuligáni. V Chemnitzu vyšli do ulic normální lidé, kteří mají jednoduše plné zuby současné vládní politiky, otevřených dveří pro všechny a hlavně poslouchání toho, že to jsou náckové. Copak je normální, aby se kvůli hrstce hajlujících bláznů hovořilo o demonstraci několika tisíc lidí jako o krajně pravicové a náckovské? Proč neomarxistická média informují tak, jak informují a hází všechny do jednoho pytle? Podobně jako je tomu dnes, informovalo i Rudé právo během Palachova týdne. Bohužel si to ještě živě pamatuji a zažívat to znovu nechci.

Předseda pravicové CSU Horst Seehofer má pravdu a jsem rád, že se v Německu našel někdo, kdo měl odvahu popsat situaci, tak jak je. Sám bych šel taky demonstrovat. Ono je logické, že když máte vlastní děti, tak o ně máte strach a snažíte se, aby mohly žít v normálním světě. Obávám se, že takovou starost kancléřka Merkelová nemá.

Migrace je matkou všech problémů, taky bych šel do ulic, prohlásil německý ministr vnitra

4. 9. 2018

Rovnost příležitostí je zásadní hodnotou. Doma v naší rodině i v mém okolí mám spoustu skvělých žen, které jsou úspěšné ve všem, co dělají. Jejich úspěch spočívá v tom, že jsou pracovité, šikovné, chytré a talentované, ne proto že jim někdo musel najít nebo držet flek. Tento kalifornský návrh naznačuje, že jsou ženy nesamostatné a potřebují pomocnou ruku a s tím já nesouhlasím.

Zároveň musím zmínit i mé týmové kolegyně Barbora Florianova a Vladimíra Ludková. Tyto jedinečné dámy se v "mužské" disciplíně zvané politika dokázaly probojovat také zcela samy. Ani jedna z nich k tomu nepotřebovala žádné kvóty nebo protekci od státu v podobě pozitivní diskriminace. Negativní diskriminace nebo pozitivní diskriminace je stále jenom diskriminace. Já se řídím heslem "každý svého štěstí strůjce" a věřím v to, že si každý za rovných příležitostí má probojovat svou cestičku a uspět.

V představenstvu musí být aspoň jedna žena, nařizuje Kalifornie firmám

2. 9. 2018

Sport je jedna z mých celoživotních vášní a nyní i programových priorit ve volbách do Senátu. Vždy jsem se obklopoval odborníky, a proto si velmi cením, že mám možnost si o sportu promluvit s legendou českého fotbalu a kamarádem, jehož zkušenosti a dobré příklady ze zahraničí jsou k nezaplacení. Jsem rád, že v podpoře mladých sportovců a dalších bodech mého programu jsme zajedno.

PS. včera smetli svého soupeře 4:0 nejen Chabry. Šmíca se mohl radovat dvakrát 

29. 8. 2018

Zákazy, příkazy, povinnosti se na každého z nás valí jako lavina. Novodobá inkvizice šťourá tímto nechutným způsobem lidem do jejich soukromí a otravuje jim život. Postup berňáku se za šéfování pana Janečka nepřijatelným způsobem posouvá a často vykazuje znaky šikanózního jednání a hrubě překračuje hranici standardního úředního postupu. Prostě na ty lidi "klekneme", ať drží hubu a krok!

Úřad obhajoval slídění u novomanželů kvůli EET. Postupujte citlivěji, žádá ministryně

28. 8. 2018

Víte, co mě na události v Chemnitzu nejvíce zarazilo? Prohlášení kancléřky Merkelové, která říká, že tyto demonstrace do právního státu nepatří. Nějací Syřani a Iráčani, lidé, kterým Německo podalo ruku, ubodají bezdůvodně Němce, a za to se nesmí demonstrovat? Vážně?

To je další z ukázek nárůstu politické korektnosti a snažení se dostat část názorového spektra mimo debatu. Stačí pouze říct: “to jsou náckové, fašouni, jsou chudí, nevystudovaní, neposlouchejte je“. Tak jako to bylo během Brexitu, migrační krize nebo volbách amerického prezidenta. A přesně takhle celou dobu německý establishment onálepkovával i AfD. Tak to vypadá, když jsou lidé u moci odtrženi od reality.

Já si pouze přeji, aby nesmyslná politika otevřených dveří skončila. Aby se západní lídři probrali a začali pojmenovávat současné problémy Evropy pravými jmény. Příliv lidí do Evropy v dnešním měřítku představuje jasný problém a je třeba s ním skoncovat. Pokud nezačneme rázně jednat a pojmenovávat věci, tak jak jsou, tak se vážně může stát, že se ocitneme v občanské válce.

Nácvik na občanskou válku, kousek za českou hranicí

15. 8. 2018

Za každou historickou událostí jsou jména lidí a jejich osudy. Občas se vyplatí si ta jména připomenout. Ta dobrá, i ta špatná. Ona ta historie najednou dostane jiný rozměr.

Video k připomenutí okupace, která proběhla v srpnu 1968

11. 8. 2018

Letos slavíme stoleté výročí vzniku samostatné republiky a bohužel si také nyní v srpnu připomínáme 50. výročí sovětské okupace a obětí, které zemřely v jejím důsledku. Jako český národ jsme se v naší vlasti formovali díky naší dlouhé historii, jazyku, tradicím, kulturním zvykům, a sounáležitosti, se kterou jsme dokázali přečkat i zlé časy.

Přestože zastávám konzervativní postoje a nejsem příznivcem častých změn zákonů, vítám návrh profesora Aleše Gerlocha, aby bylo nově do Ústavy vepsáno, že Česká republika je vlastí českého národa, národnostních a etnických menšin, které jsou s ní trvale spjatí. Občané se mohou svobodně rozhodnout, zda se přihlásí k českému, tedy státotvornému národu, nebo k jiné národnosti, či etniku. Jen vzpomeňme na minoritu sudetských Němců a jejich “státotvornost“ v roce 1938. Nebýt českého národa, Česká republika jako stát, by pravděpodobně nebyla.

Dnešní doba je turbulentní a svět, jak jej známe, se mění. Ne vždy k lepšímu. Různí aktivisté a nositelé nových pořádků pohrdají tradicemi a snaží se nám určovat, co je správné, co si máme myslet a jak máme žít. Bruselští byrokraté pokračují ve svých snahách o nezdravou integraci a příliv lidí z jiných kultur zdaleka není vyřešen. Proto je velmi žádoucí vnést do právního řádu větší přehled a jistotu, navázat na dobré ústavní tradice a ukotvit navrhovaný národní princip do naší Ústavy. Současně by bylo žádoucí výslovně uznat český jazyk jako státní jazyk, kterým jednají státní orgány.

3. 8. 2018

Nabídka kandidátů u nás v Praze 8 je největší. Máme opět osmičkový rok, tak se těšme na osmičkový výběr. I já se na volební souboj těším. Úroveň našeho právního řádu se stále zhoršuje Je zaplevelený zbytečnými předpisy a zákony, účelnost se ztrácí a rychlá spravedlnost se lidem vzdaluje. Bolševik se opět, navzdory historické zkušenosti, nebezpečně rozlézá skoro jako bolševník. Permanentní a nesmyslné ukládání dalších zcela zbytečných povinností se na nás nemilosrdně valí ze všech stran. Nedůvěra velké části občanů, hlavně těch samostatně výdělečně činných, ve svůj stát a politiku se oprávněně prohlubuje, neboť jsou jim i za banality ukládány absolutně nepřiměřené pokuty a tresty. Bohužel, vláda populistů, socialistů a komunistů bude dále prosazovat svoji zcestnou vidinu dobra. Nezapomínejme na minulost, držme se osvědčeného způsobu života, zdravého rozumu a v nadcházejících volbách si zvolme schopné zástupce, kteří mají zkušenosti a budou umět hájit vaše zájmy i tradiční způsob života. Proto kandiduji do Senátu. Budu obhájcem normálního života a jdu do toho naplno.

Lidovky: Do Senátu chtějí i tři neúspěšní uchazeči o post prezidenta. Praha eviduje 41 kandidátů...

30. 7. 2018 

Není sporu o tom, že rychlé kolejové spojení, které zkrátí dobu cesty na letiště a výrazně tak pomůže dopravě v Praze, potřebujeme jako sůl. Moderní spojení na letiště si jistě lidé zaslouží. Prioritou v řešení kolabující dopravy musí být také urychlené dokončení vnitřního i vnějšího okruhu. Tyto stavby budou ku prospěchu celé zemi, takže se musí konečně probudit stát, aby se i pro něj staly prioritou. Ministr dopravy nás sice ujišťuje, že všichni včetně ŘSD na tom makají, ale skutek utek. Technologická přestávka již trvá pět let!

iDnes: Vlak na pražské letiště dostává konkrétní obrysy, pojede pod zem...

12. 7. 2018

Poprvé v polistopadové historii České republiky se reálně dostali komunisté k moci. Může být ještě hůř. Současná vláda nemá naštěstí ústavní většinu a v Senátu sedí převážně demokraticky smýšlející lidé. I to je jeden z důvodů, proč kandiduji. Je důležité, aby i po podzimních volbách Senát zůstal pojistkou demokracie a právního státu.

7. 7. 2018

Komunista Gottwald se zapsal krvavě a neslavně do naší historie, kterou si pan Babiš stále píše. Oba spojuje slib masám, že umí zařídit, že bude líp. Za jakou cenu se neříká! Proto je velmi sympatické a symbolické, že přibývá těch, co se nedají koupit a tak jako v Edenu vypískali premiéra bez důvěry Sokolové, tak bude nakonec vypískáno celé jeho hnutí.

5. 7. 2018

Dnes si připomínáme příchod věrozvěstů Konstantina a Metoděje. Tito bratři nám z daleké Soluně už v 9. století přinesli nejen křesťanství, ale i kulturu a z jejich odkazu čerpáme dodnes. Evropská civilizace stojí také na křesťanských hodnotách, které musíme hájit. A to obzvlášť v dnešní přelomové době. Užijte si v klidu dnešní svátek, přátelé.

29. 6. 2018

Drazí přátelé, vážení sousedé, spoluobčané,

Náš právní řád je nepřehledný a složitý. Jsme neustále zahlcováni novými regulacemi a zákony, které omezují naše svobody a komplikují nám životy. To je potřeba zastavit. Stávající zákony musíme zkvalitňovat a nepotřebné rušit.

Mezi senátory je velmi málo právníků a proto si myslím, že tomuto zkvalitnění zákonů a legislativního procesu mohu výrazně přispět. Chci hájit zájmy občanů našeho volebního obvodu. Mojí prioritou je bezpečnost, zlepšení dopravy a podmínek pro sportování. Budu obhájcem normálního života.

To je důvod, proč letos na podzim kandiduji do Senátu PČR ve volebním obvodě č. 23, který zahrnuje městskou část Praha 8, Březiněves, Ďáblice, Dolní Chabry, Čakovice a Letňany. S ohledem na pokračující pokusy o destrukci systému politických stran a celého polistopadového vývoje v naší zemi, považuji Senát za velmi důležitou pojistku demokracie a právního státu.

27. 6. 2018

205 486 lidí odsouzeno.
248 popraveno.
4 500 zemřelo ve věznicích.
327 zastřeleno na hranicích.
170 938 emigrovalo.

A dnes je jmenována vláda s podporou komunistů. Považuji to za plivnutí do tváře všem obětem komunistické totality.

25. 6. 2018

Přátelé, rád Vás nově přivítám na mém Twitterovém účtu, který se stává dalším kanálem, kde mě můžete sledovat. Zprávy a komentáře budou sice kratší, ale zajímavé. No a pokud jste neuvízli na síti a preferujete osobní kontakt, můžeme se potkat a dát si společně pivo, nebo deci dobrého vína. 
https://twitter.com/GolasMilan

22. 6. 2018

Většina absolventů práv z mojí alma mater v Brně, nebo kolegů absolventů z Prahy, Olomouce či Plzně by se nepochybně zhostila vedení resortu spravedlnosti lépe než Taťána Malá. Ta nebyla schopna vystudovat normální právnickou fakultu, místo toho si titul zaplatila na slovenské Panevropské vysoké škole, kde nemusíte dělat ani přijímačky. Česká advokátní komora neuznává tyto "právníky" a toto právo ji potvrdil i Nejvyšší soud ČR. Holt jiná doba, na ministra toto vzdělání stačí. Z důvodu její nekompetentnosti nebude o velká překvapení nouze, což dokládá její lednový výrok: „Co brání tomu, aby se řešení té kauzy (Čapí hnízdo) posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?"